RSS

Motorola rezygnuje z Linuxa

Bartek Nowak | 12 października 2009 | Linux, Z ostatniej chwili | 5 komentarzy »

Limo FoundationLiMo Foundation, organizacja zajmująca się rozwojem komórkowej wersji Linuxa, istnieje już ponad 2 lata i jakoś ciągle nie udało się jej przebić do świadomości użytkowników. Na rynku jest obecnie około 40 modeli telefonów z LiMo na pokładzie, a mimo to nie znam nikogo kto potrafiłby wymienić chociaż jeden. Trudno znaleźć osobę, która wiedziałaby co ten skrót oznacza, a hasło „smartfon z Linuxem” bardziej kojarzy się z Androidem czy Maemo.
Nawet fundatorzy projektu przestają powoli wierzyć w swoje dzieło. W ostatnich dniach Motorola, jeden z większych producentów współtworzących Fundację, zrezygnowała z miejsca w zarządzie LiMo Foundation i została tylko członkiem stowarzyszonym (tzw. associate member). Jak nieoficjalnie mówią przedstawiciele firmy, Android ma teraz większy potencjał i Motorola chce głównie na nim się skupić.
Czy to koniec LiMo? Pewnie nie, ale z drugiej strony kogo to dzisiaj obchodzi. Dużo ciekawsze rzeczy dzieją się obecnie w świecie telefonii komórkowej.

Udostępnij

5 komentarzy do “Motorola rezygnuje z Linuxa”

 1. mazdac pisze:

  tytuł trochę przesadzony. Motka robiła ( i nadal sprzedaje) modele z linuchem – v8, e8 i będzie robić, bo przecież android to tez linux.

 2. Mikołaj pisze:

  Android jest opary na linuxie , a to co innego .

 3. […] openmobile.pl wczoraj, 02:06 OpenMobile » Blog Archive » Motorola rezygnuje z Linuxa openmobile.pl/…/10/motorola-rezygnuje-z-… Pokaż reakcje /* */ inne strony z tej witryny + obserwuj co […]

 4. aaaaaaaa pisze:

  czemu Androida czy tego Limo nazywa sie linuxami? ogólnie dość cieżko sprecyzowac co to jest linux, jednak linux głównie kojarzy się z desktopami iraczej ciężko o jakieś podobieństwa, chociażby pod kątem opensource…

 5. Baczek pisze:

  Android ma dokladnie tyle samo z Linuksa co Ubuntu czy Fedora – jądro. Linux to tylko jądro, reszta to rozne dodatki…

Skomentuj