RSS

Serwis AndroLib poinformował, że liczba aplikacji dostępnych w Android Markecie przekroczyła 20 tysięcy. To ciągle niewiele w porównaniu do oferty AppStore firmy Apple gdzie obecnie możemy doliczyć się ponad 100 tysięcy pozycji, a po roku działalności było ich 50 tysięcy. O wiele ciekawiej wygląda jednak porównanie stosunku płatnych do darmowych programów w tych sklepach.

Podczas gdy użytkownicy obydwu platform preferują bezpłatny soft (w AppStore tylko 30% wszystkich pobrań wiąże się z wydaniem jakichś pieniędzy), to w przypadku Androida, wygląda na to, że nawet deweloperzy mają podobne podejście. 62.2% wszystkich programów w Markecie jest darmowa i jest to prawie 3 razy więcej niż w AppStore, gdzie programiści udostępniają jedynie 23% aplikacji na takich zasadach.

android-market-12-15-09

Więcej informacji statystycznych można znaleźć na stronie AndroLib.

Aktualizacja: Google oficjalnie zaprzeczyło informacji o 20 tys programów w Android Markecie. Według firmy, w tej chwili jest tam tylko 16 tysięcy, darmowych i płatnych, aplikacji.

via Engadget

Udostępnij

1 komentarz do “Android Market ma już 20 tysięcy aplikacji”

  1. absolon pisze:

    Nasuwa się pytanie – gdzie w tym wszystkim jest Symbian? Tyle lat na rynku a tak mało aplikacji – w porównaniu do Iphone czy nawet na obecną chwile Androida. Dla mnie osobiście siłą danej platformy jest właśnie ilość dostępnego oprogramowania. To tak samo jak z Win vs Linux. Można mówić, że Linux jest świetny itd. ale póki nie ma dla niego softu to zawsze będzie tylko ciekawostką. Niestety Symbian już wkrótce też może być taką „ciekawostką”.

Skomentuj