RSS

Skyfire to przeglądarka stron www, która miała „zrewolucjonizować” surfowanie po internecie w telefonach z Symbianem. Jej podstawową zaletą jest szybkość renderowania stron (dzięki zastosowaniu serwerów proxy jak w Operze Mini) oraz obsługa plików wideo typu Flash. Niestety to już przeszłość, producent w poszukiwaniu oszczędności wstrzymuje, od 1 lipca, obsługę Skyfire dla Symbiana i Windows Mobile we wszystkich krajach oprócz USA, UK, Kanady, Irlandii, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Belgii, Włoch, Finlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Korei i Tajwanu – jak widać Polska się nie załapała. Jeśli więc korzystacie z tej przeglądarki na swojej Nokii, pora rozejrzeć się za jakąś alternatywą (czytaj Opera Mini).


Skyfire koncentruje się teraz głównie na wersji 2.0, która nie korzysta już z proxy i jest zwykłym browserem opartym na silniku webkit. W tej chwili mogą z niej korzystać tylko użytkownicy telefonów z Androidem – program odnotował 500 tysięcy pobrań w 6 tygodni od premiery. Następny w kolejce ma być iPhone, a pozostałe systemy będą musiały poczekać do przyszłego roku, chociaż osobiście nie liczyłbym zbytnio na to.

via Skyfire

Udostępnij

2 komentarze do “Skyfire na Symbiana nie dla Polaków”

  1. woow pisze:

    No i porządnej alternatywy która teraz wyświetlałaby wideo typu Flash i strony na których można było oglądać tv brak.

  2. Lvik pisze:

    Ja nie wiem przez wszystko android jest faworyzowany, a o symbianie sie zapomina. Mam telefon z symbianem i szlak mnie trafia jak czytam, ze aplikacja przewidziana tylko dla androida. Sklep Ovi nie ma nic ciekawego do zaoferowania oprocz kilka porzytecznych aplikacji np fb, yt, gg… to chyba troche za malo. Gry sa poprostu zenujace, kazda potrzebuje polaczenia z internetem zeby mozna bylo pograc i darmowe po 2 minutach grania sie wylaczaja;) mysle, ze wielu ludzi odejdzie od smartfonow z symbianem.

Skomentuj