RSS

Moda na telefony z ponad 4-calowymi ekranami zatacza coraz szersze kręgi. Mamy już HTC HD2 (Windows Mobile), HTC Evo 4G (Android), Motorolę Droid X (Android), a teraz docierają do nas wieści o kolejnym modelu tajwańskiego producenta – HTC Desire HD. Patrząc na specyfikację wydaje się, że ma to być GSMowa wersja Evo 4G, korzystająca z ugruntowanej już marki Desire. Mamy więc wyświetlacz 4.3-cala WVGA (480 x 800) (nie wiadomo jeszcze czy będzie to AMOLED czy może SCLCD), procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon, aparat cyfrowy 8 Megapikseli z możliwością kręcenia filmów wideo 720p HD, 4GB wewnętrznej pamięci, dźwięk SRS surround, a wszystko pod kontrolą Androida 2.2 z Flashem 10 i oczywiście interfejsem Sense. Jeśli te parametry wam nie wystarczają to może przekona was informacja o jednobryłowej obudowie aluminiową takiej jak w modelu Legend. Niestety oprócz tych danych nie wyciekło jeszcze żadne zdjęcie, chociaż z drugiej strony stylistyka HTC jest dość przewidywalna i nie trudno sobie wyobrazić taki model.

O terminie premiery nic jeszcze nie wiadomo, ale znając problemy HTC z dostosowaniem Sense do FroYo, można zakładać, że wcześniej niż na święta, się nie pojawi.

A mnie zastanawia po co ludziom tak wielkie wyświetlacze. Dla mnie taki HTC Desire czy iPhone mają optymalne rozmiary. Ich ekrany są wystarczająco duże żeby wygodnie korzystać z multimedialnych i internetowych opcji, a równocześnie swobodnie móc nosić telefon w kieszeni. 4,3-cala to już monstrum, zresztą porównajcie Droida X z HTC Eris na zdjęciu poniżej.

Ciekawe kto pierwszy przedstawi Androida z 5-calowym ekranem?

via UnwiredView

Udostępnij

4 komentarze do “HTC Desire HD – tajwańska odpowiedź na Droida X”

 1. johar pisze:

  Cytuję
  „4,3-cala to już monstrum…”

  To pójdź człowieku do Saturna i weź do ręki HD2 i Desire… różnica jest tylko w szerokości, o 7mm reszta pozostaje bez zmian.

 2. Garo pisze:

  Powiem Ci Bartek, że posiadając HD2 nie było tych rozmiarów aż tak czuć… Zresztą jak mój poprzednik porównaj ich wymiary – To nie takie monstrum tylko nieżle przemyślana konstrukcja. HTC Evo (Ace) u nas może mieć sprzedaż większą niż Droid i Galaxy S.

 3. piorooo pisze:

  jakie monstrum?! jest piekny i wygodny zapewne jak hd2 ,wiec nie wiem o co chodzi. kiedy bedzie 1y android z 5 calowym ekranem? DELL Streak juz jest na rynku jakis czas.

 4. Bartek Nowak pisze:

  Wyraziłem się chyba trochę nieprecyzyjnie – pisząc „monstrum” miałem na myśli tylko wielkość, a nie „urodę” telefonu. 🙂
  Co do wygody to oczywiście kwestia gustu, Droid X ma rekordową przedsprzedaż, więc ludziom widocznie odpowiadają duże smartfony, mi nie za bardzo.
  Dell Streak to dla mnie bardziej mini tablet niż telefon

Skomentuj