RSS

Odkąd Google zaprezentowało animowane tapety dla telefonów z Androidem 2.1, w Markecie pokazało się mnóstwo różnych aplikacji tego typu. Wiele wśród nich śmieci, ale znaleźć można też prawdziwe perełki. Oto kilka najciekawszych Live Wallpapers, które moim zdaniem warto wypróbować.

aCircuit Board

aCircuit Board symuluje komputerową płytę główną, z migającymi diodami, binarnym zegarem, obracającym się coolerem etc. Tapeta ma mnóstwo różnych opcji, można zmieniać wygląd wiatraka, wyłączać podświetlenie, reaguje tez na dotyk. Przegląd możliwości na filmie poniżej.
aCircuit Board dostępny jest w Android Markecie za kilka złotych.

Droid 2

Droid 2 pochodzi z telefonu Motoroli o tej samej nazwie i nie ma żadnych dodatkowych ustawień. Patrząc na screeny, wygląda przeciętnie, ale w rzeczywistości to bardzo fajna tapeta, nie przytłaczająca pulpitu, a równocześnie bardzo efektowna. Można ją pobrać bezpłatnie, w różnych odmianach kolorystycznych, na forum xda-developers

Droid X

To kolejny port z telefonu Motoroli, tym razem z modelu Droid X. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych na forum xda-developers.

Logcat

Logcat pokazuje w tle, logi aktywności naszego systemu. Sami możemy dopasować ich wygląd, zmieniając fonty czy dodając efekty symulujące stary monitor. Tapeta dostępna jest za darmo w Android Markecie, można też wykupić wersję pro, wzbogacona o więcej ustawień.

Maps

Maps to po prostu Mapy Google ustawione jako tapeta. Pokazuje naszą aktualną pozycję, natężenie ruchu drogowego, można też zamiast tradycyjnej mapy, włączyć zdjęcia satelitarne lub symulację ukształtowania terenu. Maps miałem już zainstalowane w swoim HTC Droid, nie jestem jednak pewny czy w innych telefonach też tak jest. Jeśli nie, zawsze można pobrać Advanced Map Live Wallpaper z Marketu.

Mario Live Wallpaper

Tapeta dla wielbicieli klasycznej gry Nintendo z Mario w roli głównej. Pokazuje nam w tle różne poziomy z gry. Niestety Nintendo zablokowało oficjalną dystrybucję tej tapety i pobrać ją można tylko z niektórych for dyskusyjnych, np. tutaj.

Nexus One Boot Animation

Animacja startowa z Nexusa One zamieniona na animowana tapetę. Moim zdaniem jedna z najbardziej efektownych aplikacji tego typu, można się w nią wpatrywać godzinami. W Markecie jest wiele podobnych tapet, ja swoja miałem w telefonie od razu po flashowaniu zrootowaną wersją systemu. Kolejnym źródłem tej animacji może być xda-developers.

Album Art Wallpaper

Tapeta na którą składa się mozaika, ciągle zmieniających się okładek płyt, które mamy w swoim telefonie. Wygląda ciekawie, jednak lepiej uważać bo istnieje niebezpieczeństwo, że nasi znajomi dowiedzą się, że tak naprawdę słuchamy muzyki Lady Gaga a nie zespołu Metallica.
Tapeta dostępna jest bezpłatnie jako demo (z napisem demo przy okładkach) lub w pełnej wersji za kilka złotych w Android Markecie.

A wy jakiej tapety na co dzień używacie?

Udostępnij

6 komentarzy do “OpenMobile poleca: najciekawsze Live Wallpapers dla Androida”

 1. Garo pisze:

  Używasz tapet live na co dzień czy czasem dla wrażeń włączasz, popatrzysz i by nie drenować baterii ustawiasz standard? Szczerze to w Milestone potrafi czas działania skrócić się o kilka h i to niezależnie od wersji tapety – czy to ta z nexusa czy mapy google. Z drugiej strony czy to w aucie czy w pracy telefon pod kompa czy ładowarkę i w zasadzie wszystko jedno bo i tak ciagle ładujemy.

 2. Bartek Nowak pisze:

  Przy moim korzystaniu z telefonu – ciągle włączone wifi, 3G etc., zużycie baterii przez tapetę nie robi większej różnicy. I tak ładuje telefon co noc.

 3. zen pisze:

  Żaden z tych softów nie jest dostępny za kilka złotych w markecie. Po pierwsze, nie możemy kupować legalnie i w łatwy sposób w markecie, po drugie market nie obsługuje naszej waluty. Apeluję o trochę dziennikarskiej dokładności.

 4. Garo pisze:

  zen, przeciez masz odnośniki dla kilku tych tapet do forum xda, więc nie trzeba podtrzymywać się tylko marketem. Szukanie wad na siłę?

 5. Paweł pisze:

  Polecam tapety teamu MilkyCowApps. Ich tapety są naprawdę świetne np. Moon Live Wallpaper czy Lord Of The Ring

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.custom.lwp.lotrlw&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmN1c3RvbS5sd3AubG90cmx3Il0.

Skomentuj