RSS

Palm Pre 2, czyli pierwszy telefon oparty na nowej wersji systemu webOS, teoretycznie pojawił się w sprzedaży na Wyspach już 12 listopada. Nie wzbudził jednak praktycznie żadnego zainteresowania czołowych, brytyjskich operatorów GSM. Serwis Pocket-lint zapytał o to przedstawicieli Orange, Vodafone, Three oraz O2 i wszyscy niemal jednogłośnie odpowiedzieli, że nie mają zamiaru wprowadzać do swojej oferty nowego Palma.

Takie stanowisko raczej nie zaskakuje. Model Pre okazał się całkowitą porażką w Wielkiej Brytanii, a Pre 2 powiela błędy poprzednika. Owszem mamy tutaj nową wersję systemu, 1GHz procesor, 512Mb RAMu i aparat 5Mpx z flashem, ale wszystko zapakowane w tą samą obudowę, z tym samym niewielkim wyświetlaczem 3,1-cala o rozdzielczości 320×480 oraz niezbyt wygodną klawiaturą QWERTY. Wszystko w cenie prawie 400 funtów bez simlocka, czyli o 100 funtów mniej niż kosztuje, o wiele bardziej technicznie zaawansowany, iPhone 4 i tylko 20 funtów mniej niż Samsung Galaxy S na Androidzie.

palm pre 2

Jeśli tak ma wyglądać webOS w wydaniu HP to firma powinna od razu odpuścić sobie rynek telefonów i skoncentrować się na drukarkach.
I tylko systemu szkoda, bo jak już nie raz pisałem, w dobrym sprzęcie byłby bezkonkurencyjny.

via Pocket-lint

Udostępnij

3 komentarze do “Brytyjscy operatorzy nie chcą Pre2 i wcale im się nie dziwię”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by OpenMobile.pl, bartek nowak. bartek nowak said: Brytyjscy operatorzy nie chcą Pre2 i wcale im się nie dziwię: Palm Pre 2, czyli pierwszy telefon oparty na nowej… http://bit.ly/cIV4Dt […]

  2. Kupniasz pisze:

    Widać, że nie miałeś Pre 2 w rękach… Powiela wady poprzednika? Ciekawe, skąd to Ci przyszło do głowy. A iPhone 4 jest technicznie zaawansowany?

    Gratuluję wiedzy.

  3. COLO pisze:

    System WebOS / WebOS 2.0 to dla mnie cudo. jednak żal że znajdziemy ten system w tak wąskim gronie smartfonów. Podzielam zdanie autora że gdyby WebOS 2.0 zainstalowano w solidnym hardwarze to taki sprzęt sprzedawałby się jak ciepłe bułeczki! A my mielibyśmy obok Androida i iOS-a kolejny fajny mobilny system! Czekam na wypasione smartfony z WebOS-em na pokładzie!

Skomentuj