RSS

Android Market błyskawicznie dogania AppStore pod względem ilości aplikacji, ale gdy przyjrzeć się bliżej jakości tych programów i ich popularności wśród użytkowników, to nie wygląda to już tak wesoło. Ciekawy raport na ten temat opublikowała ostatnio firma Distimo.

Dowiadujemy się z niego, że aż ponad połowa darmowych aplikacji z Android Marketu nie zdobyła więcej niż 1000 użytkowników. 32,2% wszystkich programów może pochwalić się ilością pobrań rzędu 100-999, a prawie 20% nie udało się nawet osiągnąć 100 pobrań.

Darmowe aplikacje w Android Market a liczba pobrań

Prawdziwymi hitami okazało się tylko 69 darmowych programów, pobranych pomiędzy 5 a 10 mln razy i 26, które przekroczyły próg 10 milionów. Niekwestionowanym liderem jest Google Maps – ponad 50 milionów pobrań.

Deweloperzy publikujący płatne programy dla telefonów z Androidem, też nie mają łatwo. Prawie 80% komercyjnego softu dostępnego w Android Markecie nie przekroczyło granicy 100 pobrań.

Płatne aplikacje w Android Market a liczba pobrań

Na razie o wiele łatwiej zarabia się a AppStorze, chociaż i tutaj sukces osiągają tylko nieliczni. W marcu i kwietniu w Stanach Zjednoczonych tylko 6 płatnych programów dla iPhone’a przekroczyło 500 tys pobrań, w Android Markecie udało się to dwóm aplikacjom – Beautiful Widgets i Robo Defense.
Podobnie rzecz wygląda w przypadku gier. W sklepie Google jest tylko 5 płatnych gier sprzedanych na całym świecie w ilościach ponad 250 tysięcy sztuk, w iPhone’owym AppStorze mamy 10 gier, które przekroczyły tą liczbę tylko w Stanach Zjednoczonych w ciągu zaledwie 2 miesięcy.

Jak widać Android Market ma jeszcze sporo do nadrobienia, a sama liczba dostępnego softu ma niewielkie znaczenie skoro połowa tych aplikacji to śmieci, którymi nikt się nie interesuje.

via Distimo

Udostępnij

8 komentarzy do “Android Market ciągle daleko za AppStore”

 1. Michał pisze:

  Ok, tylko jak długo AppStore jest na rynku a jak długo jest Android Market? Mam dziwne wrażenie że gdyby to porównać to Market wypadłby dużo lepiej niż teraz, jeśli nie lepiej od AppStore.

 2. Konrad pisze:

  HAHAHAHA… Po co dodajesz komentarz który jest całkowicie pozbawiony sensu?
  Androida wspiera: samsung, LG, htc, sony ericsson, motorola i kilku mniejszych producentów…
  A iOS to tylko apple…
  Jak wogóle śmiesz porównywać takie gó*no jakim jest Android Market do AppStore???
  Zawsze mnie zastanawiają komentzrze niektórych ludzi.
  Jaki Ty masz wogóle telefon?
  Miałem samsung Galaxy S II przez 3 dni, dużo nie? Więcej już się nie dało wytrzymać. Sprzedałem. Korzystanie z telefonu ma być przyjemnością a nie męczarnią.
  PS A tak wogóle to mam teraz iPhona 4 od sierpnia i htc hd 7 od tygodnia. I napisze szczerze, że Windows Market Place jest o niebo lepszy niż Android Market, zaznaczam, że na windowsa jest 20.000 aplikacji z czego 99% jest użytecznych. A na androida jest ile? 200.000? Z czego może 5% jest użytecznych, no może do 10% ale już bym się zastanowił. I przestań porównywać coś czego wogóle nie posiadasz. Będziesz miał 2 telefony flagowe danych producentów wtedy z przyjemnością wysłucham Twojej opinii.

 3. konrady to ciecie pisze:

  konrad ty cie….ale rzes se telefony wymienil to te o ktorych marzysz aha! to ze u kolegi widziales nie daje ci prawa wypowiadac sie tutaj znawca kuzwa jeden no!!!!! z nokia 3310!!!!!!!!!!!!!1

 4. andrzej pisze:

  heh, tylko co z tego?
  Połowa posiadaczy iphonów pobierze sobie symulator pierdów, i co taka świetna ta aplikacja? Raczej nie.

  Prawdziwych przydatnych aplikacji wszędzie jest tyle samo (poza grami, w których ios rządzi).

 5. Leo pisze:

  Z grami to bym ostrożnie wchodził

  Sony wprowadziło teraz pierwszy tablet z certyfikowany PlayStation gry będzie wprowadzał równocześnie na PSP Vita i na tablet + xperia play, zobacz sobie gry na xperię play i wróć to machania palcami na ios to zobaczysz różnicę

 6. Daniel pisze:

  Android ma Emulatory konsol playstation, nintendo, itp. Na iphona tego nie ma dlatego grach android rządzi, tylko żeby robili dotyk na temperaturę jak w iphoonie to by było marzenie. I tak android zgapia wszystkie gry od iphona, i z czasem wchodzą.

 7. Daniel pisze:

  Bo ludzie pobierają płatne programy za darmo z applanet, tak to appstor by był daleko za android marketem.

 8. custom paper pisze:

  Yes, this is one of the widest app stores. I think that there are much more apps for android OS than for an any else.

Skomentuj