RSS

Firma IDC opublikowała raport na temat sprzedaży smartfonów (a dokładniej ilości telefonów wysyłanych przez producentów do sprzedawców) w pierwszym kwartale tego roku. Jak widać na wykresie obok, Nokia jest cały czas liderem z ponad 24 milionami „inteligentnych” komórek sprzedanych na początku 2011. Finom udało się nawet zwiększyć tą liczbę w porównaniu z zeszłym rokiem o ponad 12%, niby niewiele, ale gdy popatrzymy na to co mają w swojej ofercie to i tak jest nieźle. Po piętach depcze im już jednak Apple – 18,7 milionów, wzrost o 114.4% i jak tak dalej pójdzie to pewnie już niedługo firma z Cupertino zostanie światowym liderem.

Na trzecim miejscu tradycyjnie RIM (13,9 mln wzrost o 31.1%), ale tej pozycji zapewne zbyt długo utrzymać się nie da, bo za jego plecami czają się dwie azjatyckie potęgi Samsung i HTC. Ten pierwszy zwiększył sprzedaż aż o 350% (10,8 mln sztuk) i zajmuje już ponad 10% światowego rynku smartfonów, drugi stara się dotrzymać kroku swojemu koreańskiemu rywalowi ze wzrostem o prawie 230% i 8,9 milionami, wysłanych do sprzedawców, telefonów.

Jeśli firmom uda się utrzymać ten trend ( Samsungowi pomoże w tym pewnie Galaxy S II – uznawany przez niektórych za najlepszy obecnie smartfon na świecie) to już niedługo czekają nas spore przetasowania na podium największych, światowych producentów smartfonów.

via Engadget

Udostępnij

3 komentarze do “Samsung zwiększa sprzedaż o 350%, HTC o 230%”

 1. iareq pisze:

  Jak to się ma do tego:
  „Spadła sprzedaż komórek Samsunga.
  Przedstawiciele Samsunga opublikowali właśnie wyniki finansowe za ostatnie kilka miesięcy. Koncern, który chce być największym producentem telefonów komórkowych, nieco wyhamował. Sprzedaż komórek Samsunga spadła o 14%. Czy są to złe wyniki?

  Koreański producent sprzedał aż o 14% mniej telefonów niż rok temu. Komórki Samsunga trafiły do 70 milionów nowych klientów. Smartfony stanowiły 18% sprzedawanych urządzeń, co stanowi wzrost o 4%.”
  ?

 2. iareq pisze:

  data powyższego: Sobota / 30.04.2011 /

 3. asdasd pisze:

  nie

Skomentuj