Firmware mojego G1 już zaktualizowane, pora więc poinformować co nowego przyniosła wersja RC9.

1. Opcja sprawdzenia czy jest nowa wersja systemu.

Pojawia się ona w aplikacji Settings, po kliknięciu telefon łączy się z internetem i sprawdza czy są jakieś aktualizacje.

2. Możliwość zapisania zdjęć wysłanych jako MMS.

Dotychczas, żeby zachować taką fotkę trzeba było korzystać z zewnętrznej aplikacji. Teraz wystarczy dłużej przytrzymać palec nad daną wiadomością i pojawi się dodatkowe menu, z którego wybieramy opcję Copy attached to SD card

3. Zmiany w Android Market

  • Android Market wyszedł już z fazy beta – zniknął dopisek w nazwie.
  • Wprowadzono płatne aplikacje. Na razie co prawda w UK nie są one jeszcze dostępne, ale wszystko jest już gotowe do ich dystrybucji.
  • Wprowadzono nowe pozycje przy opisie programów m.in. adres internetowy, email i nr telefonu producenta.
  • Możliwość oznaczenia komentarzy jako spamu. Świetna sprawa biorąc pod uwagę, że coraz więcej komentarzy zaczyna wyglądać jakby były przeniesione prosto z onetu.
  • Powiadomienia o nowych wersjach zainstalowanych programów na Pasku Powiadomień (Notification Bar) i w My Downloads. Aktualizacja aplikacji jest banalnie prosta i sprowadza się do kliknięcia przycisku Update bez konieczności jakiegoś specjalnego zabezpieczania swoich ustawień. Natomiast przed załadowaniem nowej wersji lepiej wcześniej sprawdzić co ona wprowadza. Użytkownicy programu Power Manager musieli nieźle się zdziwić gdy po aktualizacji do najnowszej wersji nagle okazało się, że zamiast darmowej aplikacji mają 3-dniowy trial.

4. Zmiana wyświetlania podpisów pod ikonami. Gdy nazwa jest za długa, wcześniej wyświetlał się jej fragment zakończony trzema kropkami, a teraz zrobiono jakby końcówka chowała się w cieniu. Po lewej pulpit w RC8 po prawej w RC9, spójrzcie na ikony Google Mail lub Alarm Clock.

5. Naprawiono parę błędów m.in w aplikacji Email (nie mylić z GoogleEmail bo to całkiem inne sprawy), w której przed aktualizacją nie działały powiadomienia w Notification Bar. W RC9 wszystko działa już jak należy. Poprawiono też stabilność Wiadomości, komunikatora IM i Kalendarza – piszę to na podstawie innych serwisów bo sam nie miałem żadnych problemów z tymi programami.

W tej chwili to wszystko co znalazłem. Jeśli zauważę jeszcze jakieś usprawnienia na pewno o tym poinformuję. Jak widać RC9 nie przynosi nic specjalnego a przynosi jedynie drobne poprawki. Aż dziwne, że tak długo trzeba było czekać na tą aktualizację.