Każdy inwestor budujący nowe centrum handlowe musi pomyśleć o jego odpowiedniej infrastrukturze. Jednym z jej najważniejszych elementów jest odpowiednie miejsce zabaw dla dzieci, w którym będą mogły bezpiecznie oczekiwać na powrót rodziców robiących zakupy. Takie sektory zabaw spotykamy już w większości galerii handlowych, a jednym z najważniejszych składników jego wyposażenia są zamki dmuchane.
Jest to atrakcja za którą przepadają niemal wszystkie dzieciaki. Ogromne dmuchane konstrukcje przyciągają ich zachwycone spojrzenia bajkowymi kształtami i niezwykle żywą kolorystyką. Dzieci mogą w nich skakać, biegać i swobodnie odbijać się od ścian budowli, praktycznie bez żadnego ryzyka kontuzji. Rodzice mogą spokojnie robić zakupy czy załatwiać inne sprawy, wiedząc że ich pociechy korzystają z rozrywki jaką zapewniają im zamki dmuchane. Oczywiście zabawa jest zawsze nadzorowana przez odpowiednio przeszkolonych pracowników, którzy doskonale opanowali obsługę tego typu urządzeń i dbają o bezpieczeństwo bawiących się dzieci.
Zamki dmuchane można spotkać praktycznie w niezliczonych wzorach i wielkościach, które pozwalają na dopasowanie ich do dowolnej wielkości pomieszczeń. Spotykane są konstrukcje przypominające zamki średniowieczne jak i całkowicie bajkowe pałace Alladyna lub statki pirackie.